Geocaching

Geocaching

Kahan 2 - Neslovice – Minigolf

Založeno: 29.9.2016
Obtížnost:
Terén:
Velikost: (nepatrná)
Atributy: Vhodné pro děti Stále dostupné Dostupné v zimě Kola povolena Motorky povoleny Parkoviště k dispozici Stoly na piknik v dosahu Veřejné záchody v dosahu
Souřadnice: viz geocaching.com »

Kahan 2 - Neslovice – Minigolf

Neslovice leží na okraji přírodního parku Bobrava severně od Ivančic, ve výšce 338 m n. m. Katastr obce má rozlohu 583 ha a žije zde zhruba 900 obyvatel.

První písemná zmínka o obci je z roku 1368. Osudy Neslovic byly vždy spojeny s Dolními Kounicemi. Dlouho byly vlastnictvím tamního kláštera Rosa coeli, posléze je koupil Jiří Žabka z Limberka. Na starší pečeti je nápis CERKIT. DIEDIN. NESEVOWICZE a znak - hrozen a vinařský nůž. V dřívějších letech se v obci pěstovala vinná réva ve velkém.

Obec citelně zasáhla třicetiletá válka. Z původních jednatřiceti domů jich zůstalo osídleno jen čtrnáct. Počet obyvatel se postupně zvyšoval. Kromě zemědělců zde žilo hodně horníků a prosperoval obchod se stavebním dřívím.

Pozdně barokní kostel Narození Panny Marie byl postaven v letech 1782 až 1784. Na vyvýšeném místě uprostřed obce stojí klasicistní kaple sv. Gottharda a Floriána z počátku 19. století. Vedle ní se nachází pomník obětem první světové války.

V Neslovicích se narodil spisovatel a publicista, hlavní redaktor Moravské Orlice A. H. Sokol (1847 - 1889), který zde čerpal náměty na své knihy Tvrdé palice a povídky Z doby komety.

Směrem k Hlíně bylo při archeologických průzkumech odkryto rozsáhlé sídliště z doby mladšího paleolitu.

V uplynulých deseti letech byly provedeny opravy kostela a kaple na návsi, školní budovy a postaveny dva bytové domy. Nechybí ani veřejná knihovna a klubovna pro mládež. Od roku 2002 provozuje obec prodejnu se smíšeným zbožím. Velkým turistickým lákadlem je také moderní cukrárna, ve které je možné koupit dorty z vlastní výroby nebo ochutnat točenou zmrzlinu.

Nápověda [zobrazit]

Žlutá je dobrá

Mapa

« Zpět na výpis

Vzkazník