Geocaching

Geocaching

Kahan 03 – Říčany - Koupaliště

Založeno: 16.9.2011
Obtížnost:
Terén:
Velikost: (malá)
Atributy: Motorky povoleny Kola povolena Jídlo v dosahu Stále dostupné Veřejné záchody v dosahu Parkoviště k dispozici Vhodné pro děti Psi povoleni
Souřadnice: viz geocaching.com »

Říčany

První zmínka o vsi pochází z roku 1237, kdy jsou Karel, Beneš a Ladislav z Říčan uvedeni jako svědkové na listině Václava I. Sídlem pánů z Říčan i dalších majitelů byla tvrz na skalnatém ostrohu za vesnicí, kde se dodnes říká „na zámečku“. Časem přestaly být Říčany samostatným panstvím a byly připojeny k hradu Veveří a měly mnoho majitelů z řad významné šlechty.

Dominantou vesnice je kostel sv. Petra a Pavla, o kterém se píše už r. 1349. Původně stál nad vesnicí, několikrát ale vyhořel a tak se v roce 1754 započalo se stavbou nového kostela přímo v obci. Proti pravidlům je postaven oltářem na západ a hlavním vchodem k východu. Z toho také pramení dávná přezdívka, říčanským se říká Rakaři.

V Říčanech dnes žije necelých 1900 obyvatel. Kulturou obec žije po celý rok. Začíná se obecním plesem a následují ostatky. Mladí i starší účastníci kostýmového průvodu pozvou všechny sousedy na maškarní večer. Odpoledne patří společenský sál dětem, maškarní karneval je mezi nimi velice oblíbený. V obci se podařilo- díky hasičům - udržet tradici podzimních krojovaných hodů, které nyní doplňují na jaře střídavě babské a nebo ženáčské hody. Upravený areál rybníka na okraji obce je místem konání mnoha sportovních a kulturních událostí léta. Pravidelně tu slaví svůj den děti, součástí programu bývá i ukázka práce místních hasičů, kteří před nedávnem oslavili 120 výročí, v září je čas na Říčanskou tour, a od rybníka vyrážejí na náročnou trať závodníci na horských kolech. Vodní plocha ale nezahálí ani v klidných dnech. V takových chvílích se stává vyhledávaným místem rybářů, plavců a dovádějících dětí.

Nápověda [zobrazit]

Jehličnatý strom mezi listnatými, u paty, ne dál jak 8 metrů od cesty.

Waypointy

Místo k parkování
N 49° 13.143 E 016° 23.064
Zde lze zanechat vozidlo.

Mapa

« Zpět na výpis

Vzkazník