Na svátek se neleží, na svátek se běhá. Alespoň v Říčanech

Někdo využije volna ve státní svátek k naprostému vypnutí, „vylepení“ se na gauč, možná lehké procházce. U říčanského biotopu ale v pondělí 28. října nic z toho platit nebude. Už popáté odtud startuje Říčanský běh.

Zazávodit si a ověřit si svoji fyzičku mohou děti, mladí, staří i napumpovaní sportovci, kteří se běhu věnují stabilně. A dokonce i ti, kteří běžet nechtějí – na startovní listině se objevuje i kategorie Turisté. Běžeckých kategorií je deset a vítězové budou vyhlašováni muži a ženy zvlášť.

Konkurence není malá – každoročně se do Říčanského běhu zapojí kolem devadesátky sportovců. Své dělá i termín, kdy je volno a lidé bývají často doma.

Do konečného pořadí může zasáhnout opravdu každý, za dosavadní historii se nestalo, že by příčky nejvyšší opanoval stejný běžec či běžkyně. I když dá se říci, že Říčany obecně jsou dost „běhací“, sport je to zde velmi oblíbený. Mimo jiné proto, že tu působí slavný letní-biatlonový klub, který má na svědomí jarní říčanský běh. „Na podzim je tak na bedně vždycky nějaký zdejší biatlonista,“ poznamenal za pořadatele starosta Říčan Jan Studený. Často o umístění nejvyšší soupeří také členové atletického klubu AK Rosice.

A co tedy odvážlivce příští pondělí čeká? Děti do šesti let poletí jen kolem koupaliště, od sedmi let už se míří na lesní 1,4km trať, se zvyšujícím počtem let se zvyšuje i počet kol.

Pro dospěláky je nachystané kolo o délce 4,5 kilometru a poběží jej dvakrát ve všech kategoriích. Trať vede většinou po lesních cestách, takže pořadatelé doporučují krosovou obuv. A samozřejmě odhodlání je dobré přibalit. J

Přesný harmonogram najdete ZDE

volný čas, obecné info

Pojďte si užít Mikroregion Kahan!

MIKROREGION KAHAN

 • Hutní osada 14, 664 84 Zastávka
  IČO: 71214038
  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  projekty, administrativní záležitosti
  +420 602 126 391; Lenka Blažejovská

 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  web a sociální sítě, soutěže
  S párou za horníky
  +420 604 206 662; Halka Horká


Děkujeme našim partnerům


© Mikroregion Kahan dso