Soutěžte s Helenkou a permoníkem

Mikroregion Kahan vyhlašuje dětskou výtvarnou soutěž. Startuje 14. dubna a na posílání kreseb mají děti celý měsíc. Hlavními postavami jarního malování jsou Helenka z Pohádky máje a permoník, skřítek žijící ve zdejších štolách. Fantazii se meze nekladou, kresby musí splňovat jen dvě podmínky. Užijte si Kahan, vyzýváme znovu.

 

Milé děti,

ostrouhejte tužky, pastelky, nachystejte si vodovky, tempery, křídy, lepidlo, nůžky. Záleží na vás, čím rády kreslíte, malujete, tvoříte.

Milí rodiče a prarodiče,

vytáhněte své potomky na (byť kraťoučkou zdravotní) procházku do lesů Pohádky máje u Ostrovačic nebo k Zastávce, Babicím či Zbýšovu, kde se dolovalo uhlí. Nezapomeňte, v této době jen s rouškou na obličeji! Nebo si probrouzdejte pořádně náš web.

Proč?

Mikroregion Kahan chystá dětskou výtvarnou soutěž, v níž mohou malí malíři získat hodnotné ceny.

Téma?

Namalujte nám Helenku, jejíž socha stojí u hájovny v Podkomorských lesích, a permoníka, který se třeba dodnes (kdo ví) schovává v bývalých štolách. Můžete je klidně namalovat na jeden obrázek oba. Fantazii se meze nekladou, jelikož permoníka asi nikdo nikdy neviděl, a Helenka může být blond i bruneta, mladá i stařenka. Trváme na jediném - kresba musí obsahovat červenou kytičku u Helenky a žlutě zářící lucernu u permoníka. Jděte na procházku nebo prolistujte náš web a Facebook plný krásných fotek a nechejte se inspirovat. Prostě opět si „Užijte Kahan“.

Kresba ukazka

O co se hraje?

 • 1. místo: voucher na dětskou oslavu v hodnotě 2 000 Kč + vstupenka do MPŽ + vstupenka na zbýšovský koupák + speciální kreativní překvapení od Mikroregionu Kahan
 • 2. místo: balíček výtvarných potřeb v hodnotě 1 000 Kč + speciální kreativní překvapení od Mikroregionu Kahan + vstupenka do MPŽ
 • 3. místo: balíček výtvarných potřeb v hodnotě 500 Kč + speciální kreativní překvapení od Mikroregionu Kahan + vstupenka do MPŽ
 • 4. - 10. místo: volná vstupenka pro 2 osoby do Muzea průmyslových železnic a na zbýšovské koupaliště
 • Vítězné kresby se stanou oficiálními tvářemi mikroregionálních průvodců k Pohádce máje a za hornickými zajímavostmi.
 • Obrázky se stanou základem chystané výstavy.

Kdo se může zúčastnit?

Děti do 15. roku včetně. Při registraci v soutěžní části webu MK (https://mikroregionkahan.cz/uzijtesikahan/) musí být potvrzeno, že rodiče souhlasí se sdílením příspěvku. U obrázku na webu a u FB příspěvků bude uvedeno pouze jméno, věk, místo bydliště dítěte.

Jak na to?

Finální výtvor oskenujte nebo pořádně nafoťte, je potřeba jej mít v elektronické podobě. Tu pošlete přes speciální systém na stránce https://mikroregionkahan.cz/uzijtesikahan/. Zprovozněn bude 14. dubna, teď ještě nic neposílejte. Výtvor se po schválení objeví v galerii na webu a na facebookové stránce Mikroregionu Kahan.

Jak se bude rozhodovat?

O výhercích rozhoduje počet lajků na FB profilu MK, o prvních třech cenách pak rozhodne také odborná porota z řad výtvarníků, marketingových specialistů, grafiků a zástupci MK. Podrobná pravidla a postup nahrávání obrázků bude k dispozici nejpozději 13. dubna.

Kdy to vypukne?

Soutěž startuje 14. 04. 2020 ve 14:04. Ukončena bude 14. května 2020 ve 24:00. Výsledky budou zveřejněny 20. května.


Web: www.mikroregionkahan.cz

Soutěžní část webu: https://mikroregionkahan.cz/uzijtesikahan/

FB: https://www.facebook.com/mikroregionkahan

Sledujte nás a #uzijtesikahan!

volný čas, obecné info

Pojďte si užít Mikroregion Kahan!

MIKROREGION KAHAN

 • Hutní osada 14, 664 84 Zastávka
 • +420 602 126 391
 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  web a sociální sítě
 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  administrativní záležitosti

Děkujeme našim partnerům


© Mikroregion Kahan dso