Nakrmte uši, ústa a oči na ZasFestu. Muziku provází buřtování

Hodit si nohy nahoru a poslouchat, nebo je naopak pořádně roztancovat. A k tomu si dát voňavé špekáčky na mnoho způsobů. Zastávka zve na druhý ročník akce ZasFest.

Zastávecké hřiště TJ Čechie se v sobotu 1. srpna změní v místo libé vůně a muziky. Odehraje se zde druhý ročník malého zastáveckého festiválku ZasFest. Čtyři kapely doprovodí voňavé buřtování.

„Na rozdíl od prvního ročníku, který byl v předloňském roce součástí pouti, jsme se letos rozhodli pro variantu samostatné akce, od pouti jsme ho oddělili a chtěli bychom, aby to tak zůstalo i nadále,“ popisuje Jarmila Helsnerová, šéfka pořadatelského RIC Zastávka. I místo konání je jiné, velké hřiště se zázemím, restaurací a vyžitím i pro nejmenší se zdá lepší. Návštěvníci si sice musí vyšlápnout kopec k Čechii, ale odměna bude sladká, či spíše slaná uzeninová.

Program startuje již v 16 hodin a zahájení se ujme brněnská kapela Sedlo (o kapelách podrobně níže). Na ni v šest naváží rosicko-tetčičtí Seveři, po nich pódium patří oslavanským Stínům a ve 22 hodin přitvrdí Assy Rock.

Buřt všude kam se podíváš

Kromě hudebního vyžití doplní akci řada soutěží na špekáčkové téma, a to pro malé i velké. „Buřtíky se budou opékat, vyřezávat, ale především konzumovat. Děti si budou moci vyrobit zvířátko z buřtů a zeleniny. Připravíme nějaké vzory, ale fantazii se meze nekladou. Za každé vyrobené zvířátko pak dostanou sladkou odměnu,“ přiblížila Jarmila Helsnerová.

V pauze mezi vystoupením kapel Seveři a Stíny si připravte žaludky a přijďte si zasoutěžit v pojídání buřtů a pití piva.

Na místě budou připraveny koše na opékání špekáčků a po celý večer se návštěvníci mají možnost zúčastnit se soutěže o nejkrásněji vyřezaný a opečený špekáček. „My jej vyfotíme, fotografie zveřejníme na našem FB profilu a fotka s nejvyšším počtem lajků získá voňavou odměnu,“ dodává Kateřina Havlová z RIC.

Ani ten, kdo by se nezapojil do žádné ze soutěží, si pochutná. V nabídce proto bude mnoho různých pochutin od buřtů, klobás na grilu i v udírně, špekáčků na pivu, utopenců, grilovaného masa až pro děti velmi oblíbený párek v rohlíku. Ve venkovním okénku u tanečního parketu bude možné zakoupit trampské cigáro nebo si nechat natočit pivo. Ve vnitřních prostorách restaurace klasická nabídka nápojů a dalších pochutin. Venku nebude chybět stánek s míchanými nápoji a pro děti stánek s balonky a sladké dobroty a oblíbený skákací hrad.

Organizátoři doufají v pěkné počasí a to, aby se hudebně gurmánský festiválek vydařil. „Chtěli bychom v Zastávce založit příjemnou prázdninovou tradici, a to vždy na nějaké jiné téma, s jinou chutí a vůní,“ přejí si pracovnice informačního centra.


Kdo vystoupí na ZasFestu

Sedlo

Sedlo

Původně hráli převážně moderní americká country, ale nyní hrají většinou oldies 60. a 70. let a rockovou muziku. Na ZasFestu to bude průřez všeho, nebudou chybět ani písně Michala Tučného. Zakladatelem kapely je Robert Janáček, který zpívá a hraje na kytaru, současně je autorem písní a textař. Jedním ze základních kamenů skupiny je i Petr Vonášek hraje na bicí, ale také je velmi dobrý zpěvák. Další hvězdou této kapely je Pavel Kuklínek, který skvěle hraje na elektrickou kytaru a neméně dobře zpívá. Posledním členem je původně bubeník Michal Kusák, který v kapele hraje na baskytaru a je i velmi dobrý zpěvák.

Seveři

Seveři

Kapela, která vznikla z členů TO SEVER. Nyní jsou již 3 roky v tomto složení: Luděk Krejčí, který zpívá a zároveň doprovází na kytaru. Dále Radek Eliáš, který také zpívá a hraje na kytaru a mandolínu. Tomáš Kallus je baskytaristou a současně hraje na harmoniku a zpívá. Součástí kapely je i Václav Kokeš, který zpívá a hraje na housle. Posledním, ale ne méně důležitým členem je Radek Procházka, který hraje na banjo. Hrají převážně písničky českých interpretů, které doplňují zahraničními hity s vlastním textem.

Stíny

Stíny

Rocková kapela pocházející z Oslavan, je zaměřena na českou a slovenskou hudební scénu. Hlavním zpěvákem je Jan „Koudy“ Koudelka, na kytaru hraje Jaroslav „Yaris“ Salša, který k tomu i zpívá. Josef 'CChhoossee' Aldorf také hraje na kytaru a zpívá a Jiří Salša který sedí za bubny. Ivo Makovský (Makec) – bubny.

Assy Rock

AssyRock

Rocková parta v původní sestavě bude hrát až do posledního dechu, zhruba do půlnoci. Na klávesy hraje Růžena, na kytaru hraje Theodor, který k tomu i zpívá. Na basu hraje Mirek, kytara David a zpěv Zdena.

volný čas

Pojďte si užít Mikroregion Kahan!

MIKROREGION KAHAN

 • Hutní osada 14, 664 84 Zastávka
  IČO: 71214038
  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  projekty, administrativní záležitosti
  +420 602 126 391; Lenka Blažejovská

 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  web a sociální sítě, soutěže
  S párou za horníky
  +420 604 206 662; Halka Horká


Děkujeme našim partnerům


© Mikroregion Kahan dso