Trh bude! O víkendu v Rosicích

Dva lidi, deset lidí, dvacet lidí, dva lidi... Covidová pravidla běžného života se stále mění, ale v Rosicích mohou zvolat: Trh bude! A to farmářský a tuto neděli.

Nádvoří rosického zámku se stánky naplní po dlouhých sedmi měsících, naposledy se zde konaly zářijové Česnekové slavnosti, navíc jde o první vlaštovku mírného rozvolňování.

Nedělní tržnici přesto stále šněruje mnoho nařízení. "Mohou zde být jen potraviny, rostliny, osiva, mléčné a masné výrobky. Na místě není možné nic konzumovat, což znamená, že nakupujícím nelze nabídnout žádné občerstvení, pivko ani kávu," čte z článku 8 vládního nařízení Judita Kalábová z pořadatelského Kulturního a informačního centra Rosice.

Odborníci na kulturní a doprovodné programy se musí pro tentokrát bez nich obejít. "Ale pustíme si k této akci na stojáka aspoň nějakou veselou muziku," směje se Kalábová a už vážně dodává: "Doufáme, že se lidé této okleštěné verze farmářského trhu nezaleknou a přijdou si nakoupit oblíbené potraviny a suroviny a podpořit tak malovýrobce a pěstitele." I proto, že pro mnoho z nich jsou trhy jedinou možností, kde svoje zboží nabídnout.

Rosický farmářský trh se otevře v neděli 18. dubna v 8 hodin, skončí v poledne. Kromě dobrot, které vám přistanou v košíku, může být lákadlem i procházka jarním zámeckým parkem.

TRh

obecné info

Pojďte si užít Mikroregion Kahan!

MIKROREGION KAHAN

 • Hutní osada 14, 664 84 Zastávka
  IČO: 71214038
  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  projekty, administrativní záležitosti
  +420 602 126 391; Lenka Blažejovská

 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  web a sociální sítě, soutěže
  S párou za horníky
  +420 604 206 662; Halka Horká


Děkujeme našim partnerům


© Mikroregion Kahan dso