Mikroregion Kahan rozjíždí nový web a sociální sítě

Nejde zapomenout na hornickou minulost, jde jí ale využít a vyzdvihnout. Může být zajímavá pro turisty, ale hlavně pro místní. Na obě skupiny cílí nový web a sociální sítě Mikroregionu Kahan, seskupení 14 obcí s téměř dvaceti tisíci obyvateli v těsném sousedství Brna. Za cíl si dávají: Bavme, stmelujme, lákejme, informujme. Spouští se u příležitosti Hornických slavností, které se v Zastávce u Brna a ve Zbýšově odehrají 14. září 2019.

Po více deseti letech dostává vizuální podoba Mikroregionu Kahan DSO takříkajíc facelift. „Zejména proto, že starý web neodpovídal současným standardům a nebyl přátelský zejména k zobrazování na chytrých telefonech,“ vysvětlil Petr Pospíšil, předseda dobrovolného spolku obcí a zároveň starosta Zastávky u Brna.

Webové stránky mají jinou strukturu, jsou jednodušší, přehlednější, intuitivnější, na první pohled zaujmou velmi výrazné fotografie.
Při tvorbě z návrhu vyplynula jedna jasná věc – nesmí se zapomenout na někdejší hornickou tradici, která v oblasti stále rezonuje. Dostalo se jí samotné sekce nazvané Sfárej, kde momentálně čtenáři najdou základní historická fakta a události, informace o nejvýznamnějších dolech, ale také hornický slovníček a slang.

„Připadne nám, že někdy chtějí místní na hornickou minulost zapomenout. Není k tomu absolutně důvod, naopak může být kladem a velkým lákadlem tam, kde o turisty stojí,“ vysvětluje Pospíšil. Kapitola Sfárej se bude stále rozšiřovat o místní zajímavosti s dobýváním uhlí spjaté. Rozhovory a story s pamětníky či znalci mohou zaujmout zdejší i přespolní.

Na hornictví navazuje i čistě turistická část Putuj za permoníky, v níž zájemci najdou kompletní přehled oficiálních i méně oficiálních tras mikroregionem, jsou zde popisy cyklostezek či návody pro „keškaře“ – pro ně je zde ukryto 14 oficiálních „kahaňáckých“ keší.
Ne všechny obce Mikroregionu Kahan jsou s hornictvím spjaty, u nich jsou vyzdvihnuty jejich hlavní lákadla – u Ostrovačic Pohádka máje, v Říčanech netypicky obrácená sakristie, v Újezdu třeba velké množství studánek.

Další velkou novinkou jsou živé aktuality, které budou přinášet důležité zprávy i zajímavosti napříč oblastí. Od rychlých zpráv o náhlé koloně na blízké D1 či objížďce, přes příběh pořadatele zajímavé sportovní akce po vzpomínkový rozhovor. To vše ruku v ruce s neformálním facebookovým profilem, v brzké době se rozjede i instagramový. Po dvou týdnech fungování má FB stránka Mikroregion Kahan téměř pětistovku sledujících.

Trendem je interaktivita, té se zájemci dočkají v podobě fotografických a dalších soutěží.

První odstartuje již v půli října a připravuje se ně speciální formát a samostatná sekce nazvaná Užijte si kahan. Tak si jej s námi pojďte užít.

obecné info

Pojďte si užít Mikroregion Kahan!

MIKROREGION KAHAN

  • Hutní osada 14, 664 84 Zastávka
  • +420 602 126 391
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
    web a sociální sítě
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
    administrativní záležitosti

Děkujeme našim partnerům


© Mikroregion Kahan dso