U rosického úřadu platí nová pravidla parkování

Časově omezené parkování zavedlo v červnu vedení Rosic. Chce tak zlepšit dostupnost parkovišť. Maximálně na dvě hodiny řidiči odstaví auto na polovině parkoviště na Žerotínově náměstí. Omezení platí ve všední dny od šesti ráno do pěti odpoledne. 

„Někteří tam nechávají stát auto celé dny. Lidé, kteří přijedou na úřad, nemají kde zaparkovat,“ sdělil rosický místostarosta Lukáš Volánek.

Značky upozorňující na omezení nelze přehlédnout a pozor, dodržování pravidel bedlivě hlídají strážníci.

Jak na „dvouhodinové“ parkování?

Rosice nechtějí na odstavených vozech vydělávat, řidiči tedy před zámeckou bránou nenajdou žádný automat, do něhož by naházeli drobné. Potřebují ale počáteční investici 20 korun. Právě za dvacku koupí v blízkých papírnictvích obyčejné papírové hodiny, na nichž ručičkami nastaví, v kolik hodin přijeli. Pak mají ony slibované dvě hodiny na svá vyřizování.

Je to s podivem, ale mnoho řidičů ochotných dát dvacetikorunu za hodiny, které pak mohou mít navždy v palubní desce, není. A tak je jedno parkoviště beznadějně plné, druhé téměř prázdné.

Omezení platí i pro parkoviště před Mateřskou školou Zámecká. Tam řidiči na čtyřech místech zastaví na patnáct minut. Jde tedy o model podobný (a momentálně velmi využívaný v Brně) takzvanému kiss and ride, tedy před školkou dát pusu a jet.

Foto: archiv Mikroregionu Kahan

obecné info

Pojďte si užít Mikroregion Kahan!

MIKROREGION KAHAN

  • Hutní osada 14, 664 84 Zastávka
  • +420 602 126 391
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
    web a sociální sítě
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
    administrativní záležitosti

Děkujeme našim partnerům


© Mikroregion Kahan dso