První větší veřejná akce. Rosice obnovují farmářský trh

Trhovci i nakupující mohou v neděli 17. května zamířit na rosický farmářský trh. Na zámeckém nádvoří čeká návštěníky také sběratelská burza. První velkou veřejnou akci v regionu ještě sešněrují platná omezení.

Trhovci sice nemohou nabízet své zboží k ochutnání, všichni by si měli dezinfikovat ruce, dodržovat doporučené odstupy a samozřejmostí jsou roušky, ale to nebrání uspořádání prvního farmářského trhu v Rosicích.

Na zámeckém nádvoří najdou zájemci domácí pečivo, zákusky, mléčné výrobky, sýry nebo maso, koření, keramiku, kytky a bylinky. Jen místo dlouhého ochutnávání a povídání se známými se doporučuje "přijít, nakoupit, odejít".

I přes panující omezení kvůli šíření nemoci Covid-19 se do Rosic hlásí velký počet trhovců. "Pochopitelně mají velký zájem o účast. Můžeme jich přijmout pouze 30, abychom dodrželi potřebné rozestupy," říká Jan Veškrna, šéf pořadatelkého Kulturního informačního centra Rosice (KIC). On a jeho kolegové těsně před startem řeší naprosto jiné problémy než u předešlých trhů. "Zajišťovali jsme dezinfekční prostředky, řešili rozmístění stánků vzhledem k požadovaným rozestupům a vymezení bezpečných zón," líčí Jitka Lacinová, pracovnice KIC.

"Věříme, že i přes všechna opatření si příchozí farmářský trh užijí a najdou zde dobroty, po kterých touží," poznamenal Veškrna. Návštěvníci je na nádvoří rosického zámku najdou mezi 8. a 12. hodinou, nebo do vyprodání zásob.

K první větší akci v regionu, kterou umožňuje postupné uvolňování, se přidá v neděli dopoledne i tradiční sběratelská burza. Narazit se na ní dá na "poklady" z řad pohlednic, mincí, knih, uměleckých předmětů, ale také náhradních dílů.

Začíná promítat kino

Nakonec ještě dodejme, že KIC Rosice v pátek 15. 5. obnovuje provoz Kina Panorama. I promítání je omezeno vládou předepsanými hygienickými pravidly. "Každá druhá řada musí zůstat neobsazená a v jednotlivých řadách lze prodat maximálně dvě sedačky vedle sebe," popsal Jan Veškrna. V kině se nesmí prodávat žádné občerstvení a stejně tak si diváci nesmí přinést žádné jídlo a pití, které by na místě konzumovali. "Ostatně během sledování kulturní akce by měli mít diváci roušky," zdůraznil šéf KIC Rosice. Ve foyer a na toaletách budou neustále k dispozici dezinfekční prosředky.

volný čas, obecné info

Pojďte si užít Mikroregion Kahan!

MIKROREGION KAHAN

  • Hutní osada 14, 664 84 Zastávka
  • +420 602 126 391
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
    web a sociální sítě
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
    administrativní záležitosti

Děkujeme našim partnerům


© Mikroregion Kahan dso