Dáte si Venušin běh či se cítíte na Supergirl? Vyběhněte na Mamaton, pomůžete zdraví a také maminkám, co jsou na své děti samy

8. březen už tradičně patří ženám. Projekt Rosicehrave.cz jim chce ale věnovat celý měsíc. Můžete se spolu s nimi zapojit do akce Mamaton. Virtuálním během chtějí podpořit svobodné matky.

Text: Halka Horká

Stačí tři kilometry, ale můžete se odhodlat i k maratonským 42 kilometrům. Záleží jen na vás, kolik za měsíc březen uběhnete. Ať tak či tak, pokud se zapojíte do akce Mamaton, podpoříte maminky samoživitelky.

„Na Rosicehrave.cz jsme se rozhodli měsíc březen věnovat ženám. Je to téma, které se dnes možná skloňuje častěji, než dříve, ale stále je zde řada slepých skvrn. Přemýšleli jsme nad tím, jakým způsobem můžeme všechny ženy, dívky a matky oslavit i nad rámec našich každotýdenních aktivit. Nakonec mého kolegu Milana Smutného napadlo oslovit Klub svobodných matek, z. s. a uspořádat pro ně ve spolupráci s Florbal Rosice, z. s. benefiční virtuální běh na jejich podporu,“ vysvětlil Stanislav Oplatek ze SVČ Rosice. To se nad „koronavirovým“ projektem Rosicehrave.cz spojilo s Rodinným centrem Kašpárkov a Lesním klubem Přeslička.

Na výběr je šest distancí se zajímavými názvy, třeba i ty vás nakopnou:

 • 3 km - Venušin běh
 • 5km - Běh pro mámu
 • 8,3 km - Mezinárodní den žen
 • 12 km - Afroditin běh
 • 21 km - Ženská síla
 • 42 km – Supergirl

31 dní na běh (i chůzi)

Vyběhnout můžete hned. Aby se vaše výkony započítaly, stačí poslat nejméně 100 korun na webu darujme.cz. Poté získáte registraci na virtuální běh. Svůj běh můžete zaznamenat pomocí aplikace v chytrém telefonu nebo na hodinkách. Pro změření své trasy můžete využít sportovní hodinky nebo jakoukoliv běžně dostupnou mobilní aplikaci, která měří požadované hodnoty – čas a uběhnutou vzdálenost. Takže například Sports Tracker, Strava a jiné. Poté stačí udělat printscreen a výsledek spolu s vaším jménem a datem narození zaslat na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Mamaton potrvá do 31. března. „Vítěze v daných kategoriích budeme vyhlašovat v průběhu dubna. Zaběhnout si můžete kdykoliv a kdekoliv,“ vybízí pořadatelé.

Ti se sami zúčastní. „Z našeho SVČ poběží téměř všichni, na maraton si ale zatím ještě netroufáme. Myslím, že Mezinárodní den žen pro nás bude tak akorát,“ směje se Oplatek. Startuje se dnes a zaregistrovaných je zatím na 40 zájemců, k běhu samotnému se ještě nikdo neodhodlal. „Ale březen je teprve před námi. S kolegy jsem se vsadil, že padesát zájemců poběží, takže doufám, že mě nezklamete,“ říká směrem k (nejen) obyvatelům mikroregionu Kahan.

Podobně jako u Běhu pro světlušku není důležité zvítězit, ale zúčastnit se. Tudíž, kdo se necítí na běh, může zvolenou trasu i jen projít. Ať zvolíte trysk, poklus nebo klidnou chůzi, vždy pomůžete maminkám v těžké situaci. Aktuálním problémem je samozřejmě covidová situace a s ní spojená další omezení často již tak nízkých příjmů. „V České republice evidujeme na 200 tisíc neúplných rodin. V posledních měsících jsme pro samoživitelky organizovali distribuci respirátorů, pomáháme s nákupy i distanční s výukou dětí, například zajištěním notebooků pro děti,“ uvádí Klub svobodných matek. Podpořit samoživitelky můžete finančním darem na č. Účtu 578344002/5500, více na ww.klubsvobodnychmatek.cz.

MAMATON s QR 1

Hravé Rosice

Rosice hravě je řekněme "covidové spolčení" zdejší městské příspěvkovky Střediska volného času Rubiko, Rodinného centra Kašpárkov a Lesního klubu Přeslička. Každý týden připravují speciální tématické aktivity pro zájemce jakéhokoliv věku, aby se zabavili venku, doma i u obrazovek. Projekt se zrodil náhodou. „Po úspěšném Dobropodzimu jsme si lámali hlavu nad tím, jak při stále přísnějších protiepidemických opatřeních zlepšit ostatním náladu a připomenout si, že je na světe jsou i jiné věci, než koronavirus. A tak jsme si 30. října s Kašpárkovem a Přesličkou sedli a 1. listopadu dali dohromady web, na kterém se každý týden objevují nové aktivity a inspirace spojené s aktuálním časem.

volný čas, obecné info

Pojďte si užít Mikroregion Kahan!

MIKROREGION KAHAN

 • Hutní osada 14, 664 84 Zastávka
  IČO: 71214038
  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  projekty, administrativní záležitosti
  +420 602 126 391; Lenka Blažejovská

 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  web a sociální sítě, soutěže
  S párou za horníky
  +420 604 206 662; Halka Horká


Děkujeme našim partnerům


© Mikroregion Kahan dso