Ušijte fusky. Můžete vyhrát

Zastávecké Regionální informační centrum vyhlásilo soutěž o nejoriginálnější, nejvtipnější a nejnápaditější ponožku. Musíte ji ale ušít.

Text: Halka Horká

Ať patříte mezi zapálené švadlenky, krejčíky nebo ke stroji zasedáte jen v krajních případech, můžete zkusit štěstí v nejnovější soutěži Regionálního informačního centra v Zastávce (RIC). Ušijte ponožky, zvládne to i začátečník. O nejlepší Zastávecké fusce rozhodne originalita a vtip.

„Nápad přišel při natáčení videa se zastáveckou švadlenkou Petrou Koukalovou, s níž jsme také vytvořili krátké instruktážní video. Zájemci je najdou na Youtube, našem Facebooku a webu . Meze se nekladou žádné. Mohou to být hravé ponožky pro děti, veselé pro dámy nebo originální ponožkové modely pro pány. Nízké, vysoké, tenké, tlusté, jaké se vám líbí,“ popsala vedoucí RIC Jarmila Helsnerová.

Pokud vás akce zaujme, a přitom nemáte doma vhodný materiál, není problém. „Připravili jsme balíčky s látkami, které je možné si bezkontaktně vyzvednout. Kdo bude šít z domácích zásob, využije zase spoustu zbytků z jakéhokoliv materiálu, který alespoň trošku pruží,“ uvedla Helsnerová.

Fusky5

Distanční hlasovačka

A pak už jen stačí fusky namyslet a ušít. Aby byly zapojeny do soutěže, je nutné je donést do RIC nebo ještě lépe opatřené lístkem s kontaktem vhodit do schránku u centra. „V předsálí vytvoříme z ponožek výstavku. Původně jsme mysleli, že se bude hlasovat přímo v RIC, ale doba tomu nepřeje. Protože vystavené soutěžní výrobky budou viditelné zvenku a budou očíslovány, mohou hodnotitelé do poštovní schránky u dveří vhazovat lístky s číslem svého favorita. Potom se bude také hlasovat on-line na Facebooku. Varianty nakombinujeme, kdo chce hlasovat, vybere si variantu, která je mu bližší,“ vysvětlila systém Jarmila Helsnerová.

První ušité ponožky už zdobí retro šicí stroj, který stojí v RIC. „Soutěžení jsme spustili už koncem února, ale pokračovat budeme pravděpodobně po celý březen. Vítěz ponožkového klání obdrží poukázku na občerstvení v zastávecké restauraci Stadion,“ dodala Kateřina Havlová z RIC.

Celá sranda-akce má jediný cíl: přispět k příjemnému trávení volného času, které je momentálně svázáno mnoha nařízeními a právě kulturním centrům umožňuje jen distanční a on-line aktivity. „A tak doufáme, že Zastáveckou fuskou zvedneme lidem náladu a třeba oživí jarní outfity celé rodiny nebo někomu udělají radost a ponožky darují,“ uzavírá Jarmila Helsnerová.

Fusky 4

volný čas, obecné info

Pojďte si užít Mikroregion Kahan!

MIKROREGION KAHAN

 • Hutní osada 14, 664 84 Zastávka
  IČO: 71214038
  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  projekty, administrativní záležitosti
  +420 602 126 391; Lenka Blažejovská

 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  web a sociální sítě, soutěže
  S párou za horníky
  +420 604 206 662; Halka Horká


Děkujeme našim partnerům


© Mikroregion Kahan dso