Protáhněte se a pomozte v součtu kilometrů doběhnout na Sněžku a zpět

Dubnové běhání má v Zastávce dlouhou historii. Teď musí každý běžet sám, cíl je i tak – virtuálně doběhnout na Sněžku a zpět. Zastávecký Dům dětí a mládeže zve na netradiční formu tradičního Aprílového běhu.

Dřív to bylo snadné. Shromáždit se. Start – cíl. Vítězům medaile na krk. Jak ale na tradiční Aprílový běh v Zastávce teď, bez seskupování a společného poměřování sil? "Lámali jsme si hlavu. Akce byla vždy hodně navštěvovaná ve všech věkových kategoriích a byla by škoda si ji panující situací vzít navždy. Loni musela být zrušena náhle, letos jsme se rozhodli pro distanční formu," popisuje ředitel DDM Michal Kříž.

A tak zájemci mohou vyrazit samostatně, přesto mohou svoje síly poměřit a zároveň se spojit. Běží se virtuálně na Sněžku a zpět! Což je zhruba 520 kilometrů. "Kdo se chce zapojit, zaznamená si v některé aplikaci na chytrém telefonu či jiném zařízení pro běžce svůj výkon. Vzdálenost, kterou urazí, pak stačí poslat na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. My údaje bude sčítat a doufáme, že do čtrnácti dnů jsme v cíli," popisuje Kříž.

Kdo neholduje běhu, může klidně vyrazit volným krokem na procházku. Počítá se každý kilometr, každým tempem. Momentálně na pomyslném počítadle svítí číslo 58,55km.

A v "dédéemku" už se těší, až se příští duben zase všichni zájemci shromáždí na fotbalovém stadionu a rozdají si to osobně. Menší děti na zeleném oválu, starší a dospěláci pěkně z kopce k Bobravě a pak zase nahoru... A jen pro úplnost, úplně první Aprílové běhy se odehrávaly v lesoparku a běželo se na čas po schodech směrem ke gymnáziu. Takže letos je to díky vlastní volbě terénu i vzdálenosti vlastně brnkačka. :)

Aprílov běh

volný čas

Pojďte si užít Mikroregion Kahan!

MIKROREGION KAHAN

 • Hutní osada 14, 664 84 Zastávka
  IČO: 71214038
  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  projekty, administrativní záležitosti
  +420 602 126 391; Lenka Blažejovská

 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  web a sociální sítě, soutěže
  S párou za horníky
  +420 604 206 662; Halka Horká


Děkujeme našim partnerům


© Mikroregion Kahan dso