Do Neslovic na golf či zmrzku.

Do Neslovic se jezdí na koně, lézt po lanech, hrát minigolf a na vyhlášenou točenou zmrzku v okolí. Kromě toho, že si opravdu pochutnáte (je z mléka, žádná voda), tak taky podpoříte „obecní“ byznys.

Zdejší cukrárna a přilehlý obchod jsou totiž už mnoho let v režii radnice, protože soukromník to zabalil a místní by si neměli kam jít nakoupit. To co je dnes nutným trendem, zažívali Neslovičtí jako jedni z prvních v republice. To jen abyste věděli, až si dáte zdejší velkou míchanou…

O obci

Na kole jste ze Zastávky v Neslovicích cobydup – nejrychlejší je to po silnici okolo Babic a přes Kratochvilku. Delší, ale příjemná cesta je přes Zbýšov směrem k Rybičkové skále (viz Kratochvilka). Pěšky už je trasa na delší čas – ze Zastávky rosickou oborou do Kratochvilky, a pokud nechcete po silnici, tak se vydejte neznačenou „zadní cestou“ od Zbýšova až do Neslovic, což je taktéž směrem k prvohorním zkamenělinám.

Takže zmrzlinu na místním náměstíčku máte v ruce a co dál. Vezměme to od leva, pokud máte cukrárnu za zády. Dojděte ke kostelu Narození Panny Marie na samém začátku obce a vydejte se vzhůru. Vyšplháte se na takzvanou Patočkovu horu, která je od roku 1984 vyhlášena přírodní památkou. Proč se tento jeden hektar chrání? Aby se podařilo při životě udržet zbytky někdejší stepi a jejích rostlin, v případě kopce u Neslovic je to hlavně koniklec velkokvětý.

Jen o kousek dál se můžete přenést do světa kovbojů a farmaření. Na Hot Hill ranči si můžete domluvit projížďku na koni a uvidíte ten pravý přírodní styl farmaření, kdy dobytek si zvesela běhá po pastvinách. Komu voní stáje, je vítán. Vrchol ranče je navíc místo, kde máte největší rozhled po celém mikroregionu, uvidíte 11 jeho obcí.

Ten, kdo se rád protáhne, si v Neslovicích užije na zdejším lanovém parku a klasickém minigolfu. Jsou hned vedle sebe, vydejte se od cukrárny po ukazatelích. Těsně u obou atrakcí je navíc velké a dobře vybavené dětské hřiště, takže mladší sourozenci nemusí svým starším bráchům a ségrám, kteří už mohou na lanové centrum, závidět. Celá rodina se pak sejde na minigolfu, vyfasujete hole, plastový kyblíček s míčky, papír, tužku a můžete se předvést. A je tu i skatepark.

Pokud stojíte o ještě větší výlet, vydejte se od hřiště po zelené turistické značce, dovede vás k cyklostezce 5171 a tou dojdete k velké atrakci – rozhledně Vladimíra Menšíka v obci zvané Hlína. Je 22 metrů vysoká a namažte si pod koleny, na její vrchol musíte po 96 schodech. Když se stavěla, mluvilo se o tom, že z ní bude vidět tak akorát na zem, ale chyba lávky - dohlédnout z ní lze na Pálavu nebo Bílé Karpaty. Pokud se sem vypravíte v jiskřivém zimním období a budete mít štěstí, můžete z Hlíny koukat až na Alpy. A daleké rozhledy byly zaručeny předem, rozhledna tu totiž stála už v letech 1910 až 1938. Proč nese jméno Vladimíra Menšíka, snad ani není nutné příliš vysvětlovat – herec se narodil v nedalekých Ivančicích.

Cestu zpět z Hlíny do Neslovic, potažmo Zastávky asi bude pro pěší lepší absolvovat autobusem, který projede přes obě obce.

Abychom nevynechali ani historii, tak vězte, že Neslovice ležící na dnešní velmi frekventované silnici na Ivančice jsou poprvé z historických dokumentech zmíněny už v roce 1342. Archeologické výzkumy na přelomu tisíciletí ale dokázaly, že lidé zde žili již minimálně v 11. století.

  Pojďte si užít Mikroregion Kahan!

  MIKROREGION KAHAN

  • Hutní osada 14, 664 84 Zastávka
  • +420 602 126 391
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
   web a sociální sítě
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
   administrativní záležitosti

  Děkujeme našim partnerům


  © 2019 Mikroregion Kahan dso